2012.gada 10.–12. augustā, Ventspilī

«Art Camp 2012»

Radošā nometne fotogrāfiem un stilistiem Baltijas jūras krastā!

 

Art Camp –tās ir Baltijas valstuKrievijas, Baltkrievijas, Ukrainas un Izraēlas fotogrāfijas metru meistarklases, plenēri, darbs ar modeļiem un grimētājiem, dalībnieku portfolio apspriešana un fotokonkursi!  

Art Camp – ir radoša atmosfēra, neformāla saskarsme ar fotomākslas meistariem, karnevāls un vakara ballītes jūras krastā!

Art Camp – tie ir trīssimts cilvēku no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas, kurus apvieno viena lieta: viņi, tāpat Tu, skatās uz pasauli caur fotoaparāta objektīvu!

Video no «Art Camp 2011» festivāla 
Video no «Art Camp 2010» festivāla 
 

 
Fotofestivāla web lapa ArtCamp 2011

Fotofestivāla web lapa ArtCamp 2010

  

 

 

 
 

Reportāža

Būt tur, kur neviens nav bijis, būt pirmajam, vienīgajam notikuma aculieciniekam un informēt sabiedrību par notiekošo. Tie ir reportāžas fotogrāfa galvenie motīvi.

Reportāžas fotogrāfijas galvenā īpašība – tās dokumentālums. Reportāža nes informāciju, un informācijai jābūt, vispirms, patiesai. Tāpēc reportāžai izslēdz stilizāciju, noformēšanu, teatralitāti, citādi sākot atļauta vien notikuma fiksācija caur autora uztveres prizmu.

Tehnoloģiju attīstība ir padarījusi reportāžas fotogrāfiju vēl ātrāku, mobilāku un reālistiskāku, kā arī rādījusi lielāku fotogrāfa atbildību. Tomēr tehnoloģija arī pieprasa prasmīgāku fotogrāfu, kritiskāku redaktoru un interesantāku sižetu, bet mediji un sabiedrība pieprasa aizvien jaunus notikumus, aizvien interesantākus un skaļākus.

Reportāža tā ir vairāk nekā paziņojums par notiekošo. Tāpat kā žurnālistikā reportāžai nav pietiekami ar vienu teikumu, bet kinematogrāfijā ar vienu kadru kinofilmai - fotogrāfijā reportāža nevar sastāvēt no viena fotoattēla. Reportāžai jāsatur informāciju mijsakarā ar laiku, telpu un darbību, jābūt iemeslu un seku saitei, lai problēma, kura ir pacelta reportāžā varētu būt paplašināta, aizvadīta līdz kulminācijai un atklāta. Tieši tāpat kā ir literatūrā, kinomākslā, televīzijā, tā arī ir pieņemams fotogrāfijā. Fotogrāfs stāsta aizraujošu, emocionālu un vispirms dokumentālu stāstu ar fotogrāfijām.

Pievienojies un uzzini vairāk par šo fotogrāfijas žanru!

Inscenētā fotogrāfija

- ir režisora ieceres realizācija.

Tā ir uz mirkli sastingusi emociju un sižeta spēle, gaismas un ēnas teātris. Fotogrāfs, iemūžinot ikdienas dzīvi, kļūst par tās režisoru, bet cilvēki, kurus viņš fotografē - par brīvajiem aktieriem.

Tas ir radošs process, kurš no fotogrāfa prasa ne tikai prasmi fotografēt, bet arī režijas iemaņas, milzum daudz ideju oriģinālu sižetu radīšanai un prasmi improvizēt.

Inscenējuma fotogrāfijā noteikti ir jābūt idejai, kura tiek realizēta gatavā attēlā un padara vienkāršos priekšmetus par informācijas ziņojumu.

“Satvert aizraujošus, dzīvē “noskatītus” momentus fotografējot nesagatavojoties, izdodas ļoti reti. Patiesi sākot, 99% gadījumos fotogrāfijā ir klāt pārdomātā režija. Pilnīgi nemanāmā fotografēšana patiesībā ir daudz sarežģītāka, nekā tā šķiet nepieredzējušam amatierim. Jo, ja mēs piemēram gribam nofotografēt ar miniatūro kameru cilvēku grupu, kas sarunājas vai strādā, tad ir pietiekami vien daži mirkļi, lai cilvēki pamanītu mūsu nodomus un pacenstos pieņemt atbilstošas pozas, vai pat pagriezties pret mums ar muguru.” No fotogrāfa Jeno Duloviča grāmatas “Mana tehnika mani attēli”.

Ikdienas dzīvē aina, radoties uz mirkli, pazūd jau līdz tam brīdim, kad Jūs nospiedīsiet fotoaparāta pogu.

Bet, ja mēs uzskatam, ka fotogrāfija ir māksla, kāpēc Jūs nevarētu to pašu ainu atdarināt savā kadrā?

Fotogrāfiju pēcapstrāde

vai kā pārvērst labo fotogrāfiju izcilajā.

Process, kurš ir nepieciešams praktiski vienmēr. Objektīva un matricas neideālās īpašības, sarežģītie fotografēšanas apstākļi – tas viss nelabvēlīgi ietekmē fotoattēla kvalitāti. Turklāt fotoaparāts redz daudz „lieka”: ādas detalizēto faktūru, makijāžas kļūdas, izlīdušus ārā no frizūras matiņus. Cilvēks to visu izlaiž, koncentrējoties uz sarunas, personīgajām īpašībām un emocionālās saiknes.

Fotogrāfijas pēcapstrāde palīdz izlabot uzņemtā fotoattēla trūkumus, novākt attēla mehānisko dabu, tuvinot to dzīvajam tēlam, novāc un novājina to kas novērš uzmanību no galvenā un, protams, piešķir kadram pievilcību.

Turklāt, mākslinieciskā apstrāde ļauj pārnest sižetu uz jebkuru citu fonu, noņemt liekas detaļas. Šeit paveras plašs lauks fotogrāfa fantāzijai. Gala rezultāts ir atkarīgs tikai no autora vēlmēm un fantāzijas.

Pie fotogrāfijas mākslinieciskās apstrādes attiecas visi procesi, kuri maina sākotnējo attēlu. Tie ir fotogrāfijas tonēšana, sēpija, melnbalta fotogrāfija, fotoattēla stilizācija, papildus elementu veidošana fotogrāfijā, kadra izdaiļošana ar rāmi vai vinjeti, foto kolāžas rādīšana.

Fotogrāfijas mākslinieciskā apstrāde ļauj mainīt akcentus fotogrāfijas gala un tās sākotnējā variantā. Turklāt, tā ļauj izveidot interesantus fotoattēlus, kurus nevarētu nofotografēt realitātē. Kā piemērs: fotogrāfiju stilizēta apstrāde akvarelī vai zīmulī, oglē vai pastelī, kā arī dažādu fotogrāfiju savienojums vienā mākslinieciskā kadrā..

Mūsu uzdevums iemācīt kā izmantot šos paņēmienus un padarīt jūsu fotogrāfijas dzīvākus, spilgtākus un interesantākus.

Stilistika un vizāža 

Vizāžista un stilista profesija ir viena no radošākajām un neordinārākajām.

Spilgtas individualitātes un vienreizējā stila radīšana ir viņu aizraujošās darbības pamatvērtība.

Īsajā laikā īstie profesionāļi var izcelt labākās īpašības, paslēpt trūkumus un pat izmainīt personu līdz nepazīšanai.

Viņu zināšanas un prasmes ir nepieciešamas darbojoties modeļu aģentūrās un šovos, rīkojot dažāda veida reklāmas akcijas.

Anatolijs Maļcevs (Krievija)


Pazīstams fotoreportieris. Divu apbalvojumu "World Press Photo" ieguvējs. Eiropas Preses-foto aģentūras (EPA) un "Interpress" fotokorespondents. Fotomākslas akadēmijas pasniedzējs.

Galvenā viņa fotogrāfiju īpatnība - attēla simtprocentīgs dokumentālums. Nekādu montāžu, divkāršu ekspozīciju, filtru un citu svešu izteiksmes līdzekļu. Tikai reāla dzīve visā tās izpausmē. Anatolija Maļceva fotogrāfijas ir lakoniskas, bet katrā no tiem ir atrādams apjomīgs un precīzs tēls, kurš palīdz skatītājiem atklāt dzīves īpatnības no neparastas puses, iedziļināties notikumu būtībā.

Aleksandrs Rezņiks

Pēc pamatnodarbošanās Aleksandrs Rezņiks ir  informācijas drošības eksperts un informācijas tehnoloģiju pasniedzējs. Fotografēt sāka 1990.gadā 14 gadu vecumā. 2009.gadā atklāja panorāmas fotogrāfiju. Pirmais Lietuvā sāka publicēt sfēriskās panorāmas Google Earth. Lielāko Lietuvā gigapikseļu fotogrāfiju  autors (7 un 23 gigapikseli).  Kopš 2009.gada vada fotogrāfijas kursus (https://www.facebook.com/fotokursy)

www.reznik.lt

Lekcija: "Panorāmas fotogrāfija. Sfēriskās un gigapikseļu panorāmas – fotogrāfijas nianses un izmantošanas piemēri"

Ievads:  vajadzība pēc panorāmas fotogrāfijas

Panorāmas veidi: vienkāršā panorāma, sfēriskā panorāma, gigapikseļu panorāma, HDR panorāma. Veidu apvienojums: sfēriskie gigapikseļi, sfēriskas HDR.

Problemātika: paralakses kļūda un kontrole.Vietas un laika izvēle, fotografēšanas laiks,  prasības tehnikai. Robeža starp māksliniecisko un tehnisko. Padomi

Izmantošanas piemēri:  virtuālās ekskursijas, gigapikseļu grupas portreti, daudzslāņu grupas portreti.


Anita Vaivode

Anita Vaivode ir ilggadēja Latvijas lielākās foto aģentūras F64 Photo Agency foto redaktore, kas labi pazīst Latvijas mediju tirgus nianses un specifiku. Ikdienā nodarbojas ar 14 fotogrāfu koordinēšanu un bilžu atlasīšanu 20 dažādiem izdevumiem un vairākām PR aģentūrām.

Lekcija: "Ziņu aģentūra un tās galvenie uzstādījumi - ziņu fotogrāfija un reportāža"

Nikolajs Šelušenkovs

Profesionāls fotogrāfs. Fotoskolas «PORTRET» vadītājs. Dažādu fotoizstāžu organizators un dalībnieks gan Latvijā gan ārpus tās robežām. Ikgadējā fotoplenēra «ArtCamp» organizators.

www.portret.lv

Lekcija: "Kāzu fotografēšana"

 • Kāzu fotografēšana – reportāža vai iestudējuma fotogrāfija?
 • Kā fotografēt spožā pēcpusdienas saulē?
 • Kā fotografēt līgavas balto kleitu?
 • Kur būtu interesantāk fotografēt pastaigas?
 • Kā vislabāk uztaisīt grupas fotogrāfiju?
 • Fotogrāfa sagataves?
 • Kāzu fotogrāfiju noskatīšanas?

Martins Kudrjavcevs

Profesionāls fotogrāfs. Reklāmas, ainavu, arhitektūras un interjeru fotografēšana. Fotogrāfijas meistars (Latvijas amatniecības kamera). Žurnālu "SALON interior" (Krievija), DOMUS (Krievija), "Best Interjeri" (Krievija) fotogrāfs. "2006 gada labākais fotogrāfs " pēc žurnāla "Latvijas arhitektūra" versijas. Galvenās balvas ieguvējs konkursā "Rīga 800" (Rīgas Dome, 2001). Daudzu pastkaršu un kalendāru par Rīgu un Latviju autors.

http://www.portret.lv / Portfolio / about_martin

Lekcija: Pilsētas ainavas fotografēšana

Imants Silkāns

Imants Silkāns, dzimis 1965. gadā.Radošai fotogrāfijai nopietni pievērsās 2005. gadā.
Ir piedalījies daudzās kopizstādēs, projektos un konkursos, Latvijā un ārzemēs. Pašreiz vada Radošo Apvienību «Asums».

Nozīmīgākie projekti:

 • 2012. gadā – Gold PSA medal Photo salon "Portrait 2012" (Serbija)
 • 2011. gadā – Kolekcija "Blues", personālizstāde Tartu (Igaunija). Projekts "Nosargā sapni" (fotogrāfu grupā sadarbībā ar SOS ciematu bērniem Latvijā). Albums un izstāde Rīgā, Bauskā, Jelgavā un Valmierā. 
 • 2010.gadā – Kolekcija "Gravitācija" izstādes Rīgā un Ropažos.
 • 2009.gadā – Projekts "Brīnumu gaidot" (fotogrāfu grupā sadarbībā ar bērnu namu "Ziemeļi"). Izstāde Rīgā.

www.imantsphoto.com

Lekcija: "Kā veidot fotoprojektus?"

 1. Fotoprojekts fotogrāfu grupā.
 2. Individuāls projekts.
 3. Praktisks darbs visa pasākuma garumā: projekts "ArtCamp 2012" uz multimediālu projektu web platformas www.storyplanet.com

Viesturs Links


Fotomākslinieks. Foto manipulāciju, montāžu un savu fotogrāfiju varoņu pilnīgas pārveidošanas meistars.

Satriecošas fotogrāfijas, stilīgā un precīzā apstrāde, pārdomātā koncepcija un humors – autora daudzpusīgs talants ne reizi vien izsauca vētras uz foto lapām.

«Man fotogrāfija ir veids kā dzīvot interesantāk. Veids kā saskarties ar tiem, kas nezin manu valodu. Veids kā mācīties, lai smadzenes nepelētu vai nespirtotos.»

www.links.lv

Igors Saharovs

Viens no labākiem reklāmas fotogrāfiem Krievijā, daudzkārtējs starptautisko reklāmas fotogrāfijas konkursu uzvarētājs, Mākslinieku Sabiedrības biedrs, Reklāmas Fotogrāfu Ģildes biedrs, pirmais un vienīgais fotogrāfs Krievijā, kurš saņēma goda nosaukumu “Kvalificēts Eiropas reklāmas fotogrāfs”. Viņš studēja un stažējas Vācijā. Kopēja darba pieredze reklāmas biznesāvairāk nekā 15 gadi. Ir plaši pazīstams fotogrāfs, kurš spēj radīt jebkuras sarežģītības fotogrāfiju.

Meistar klase: Zīmēšana ar gaismu studijas apstākļos.


igorsakharov.com

Sergejs Romanovs

Reklāmas fotogrāfu ģildes biedrs, viens no stilīgākiem un pieprasītākiem mūsdienu art-fotogrāfiem. Fotografē galvenokārt galvenajiem vīriešu žurnāliem: FHM, Playboy, XXL. Sadarbojas ar kompānijām: L'Oreal, Redken, Wild Orchid, BBDO, PUSHE, Intercoiffure Россия, DeKlie, VW, Colleto Bianco, Мontblanc, Мегафон. Telekanāliem: TNT, МузТВ, "Русская Ночь".

sergeromanov.com

Seminārs: "Darbs pie reklāmas projekta" 

Igors Kļimovs

Profesionāls fotogrāfs. Galvenā specializācija – reklāmas un priekšmetu fotogrāfija, darbs ar stikla un atstarojošām virsmām.

igorklimov.500px.com

Lekcija "Stikla fotografēšanas padomi un noslēpumi"

 • Stikls, tā kvalitāte un īpatnības
 • Instrumenti un materiāli, kas vajadzīgi, lai izveidotu kvalitatīvu un interesantu fotogrāfiju.
 • Darbs ar vīnu studijā.
 • Alus putu efektīgā fotografēšana.
 • Stikls dinamikā.

Natalja Berezina

Profesionāls fotogrāfs, specializējas modeļu testa un modes fotogrāfijā. Sadarbojas ar vadošajām modeļu aģentūrām Milānā, Londonā, Latvijā un Lietuvā.

Lekcija: "Modeļu fotogrāfija"

Modeļu fotogrāfijas mērķi un uzdevumi;

Modeļu fotogrāfijas reģionālās īpatnības;

Darbs ar iesācēja modeli.
 

natalieberezina.com

Gatis Rozenfelds

Vada Latvijā lielāko fotoziņu aģentūru SIA "F64 Photo Agency". 1995. gadā Gatis Rozenfelds atbrauca no dzimtās Rojas uz galvaspilsētu, lai studētu filozofiju LU, un paralēli sāka apmeklēt TJN foto studiju pie Andreja Granta. Vēlāk sāka strādāt par fotoreportieri AFI, bet 1999. gadā kopā ar Māri Ločmeli un Imantu Ķīkuli nodibināja fotostudiju F5. 2003. gadā F5 beidza savu darbību un Gatis Rozenfelds nodibināja savu fotostudiju F64, bet pēc pāris gadiem sadarbībā ar “Mediju namu” izveidoja arī fotoziņu aģentūru. Rozenfelda fotogrāfijas lielā mērā ir veidojušas Latvijas modes un reklāmas fotogrāfijas seju. Pēdējos gadus viņš un aģentūras F64 Photo Agency fotogrāfi ir līdzatbildīgi par to, kā Latvijas mediju skatītāji redz pasauli fotogrāfijās.

www.rozenfelds.com

Vladimirs Fedotko

Krievu mākslinieks un fotogrāfs. Šobrīd dzīvo un strādā Sanktpēterburgā. Viņš pabeidza kinoinženieru institūtu, pēc tam iestājās A.Hercena universitātē tēlotāja mākslas fakultātē. Dažādos dzīves posmos "bija nakts krāvējs, izlūks-ložmetējnieks, ekspresīvais mākslinieks, depresīvais sliņķis”. 2005.gadā pēc iepazīšanās ar Photoshop, savos darbus viņš sāka apvienot tradicionālo zīmēšanu, fotografēšanu un datorapstrādi. Par Vladimira Fedotko tēmām kļūst viss kas rada izbrīnu un prieku. Viņu darbu iedvesmojošais faktors ir pati dzīve dažādās tās izpausmēs. Vladimirs Fedotko ne tikai fotogrāfē cilvēku, bet arī izdoma tēlu un kompozīciju. Fotogrāfija kļūst par attēlu, kur tiek ņemts vērā viss - krāsa, tonis, objekta tekstūra. Katram darbam ir sižets, kurš rada skatītājam īpašu noskaņu.

www.photodom.com/ru/photographer/fedotko

Lekcija: «Digital-art»

«Digital-art» - pielietojuma nozares, izcelsme, īpašības un perspektīvas.
Izejmateriālu fotografēšana, galvenās tehniskās darbības, lai izveidotu kompozīcijas Photoshop programmā un dažādas  "radošas nobīdes”.
Fonu, rekvizītu un citu „objektu” izveide izmantojot Photoshop.
Dažu darbu „preparēšana” slānis pēc slāņa.
Atbildes uz jautājumiem.

Irīna Bedrataja un Jūlija Žuka

Salona Best Of Style īpašnieces

Meistarklase: Franču bizīšu pīšana.

Franču bizītes - iespēja interesanti veidot un droši nofiksēt pat nepaklausīgākus un lokanus matus. Pareizi izvelēta frizūra ļauj uzsvērt matu skaistumu un sniedz tēlam atbilstību un eleganci. Frizūras ērtumu īpaši novērtēs meitenes, kuras dzīvo aktīvu dzīvesveidu.

Veidot Franču pinumu var gan saviem matiem gan pieaudzinātiem matiem. Matu  garumam jābūt vismaz 10 centimetri. Gatavā frizūra turēsies no 2 līdz 5 dienām.

Pīšanas sarežģītība un galīgais tēls ir atkarīgi tikai no Jūsu iztēles. Pēc meistarklases Jūs varēsiet kvalitatīvi izveidot jebkuras sarežģītības pakāpes frizūru no Franču pīnēm.

Viens no populārākajiem pīšanas veidiem šodien ir matu pīšana cieši pie galvas ādas, kas ļautu Jums izveidot neparastus zīmējumus no matiem.

Vārpiņa, franču bize ap galvu vai uz sāniem – meistari Jums iemācīs dažādus pīšanas veidus


Una Bernatoviča

Imidža skolas-studijas "Unastyle" dibinātāja, daudzu starptautisku konkursu dalībniece un uzvarētāja, starptautiskās kategorijas tiesnese un konkursu trenere, kurai sava tēla veidošanu uztic mūziķi un dziedātāji, foto un TV projektu veidotāji. "Pārvērtību" veidotāju žurnālos un TV šovos.

Lekcija: „Makijāža – tēla svarīga sastāvdaļa".

 • kā ar makijažas palīdzību parādīt sievietes raksturu un temperamentu;
 • kā izveidot harmonisku un tēlam piemērotu makijāžu;
 • ādas krāsa, uzacis, acis, lūpas – tēla informācijas avoti;
 • līnija, forma, krāsa makijāžā;
 • vienotā tēla veidošana.

www.unastyle.lv

Ligita Prodniece

stiliste, vizāžiste, krāsu un iepirkšanās konsultante, lektore.
  

Savu darbību uzsākusi 1993. gadā, kļūstot par krāsu un stila konsultanti vienā no pasaules lielākajām firmām ASV "Beauty For All Seasons". 
ASV iegūtā starptautiskā instruktora kvalifikācija ļauj nodot tālāk savas zināšanas topošajiem stila un krāsu profesionāļiem Latvijā, Krievijā, Ukrainā, Norvēģijā. Savulaik kopā ar žurnālu "Sieviete" aizsākta Latvijas preses izdevumos tik populāro pārvērtību lapa. Sadarbojas ar daudziem žurnāliem, TV raidījumiem, skaistumkonkursiem. Vadījusi seminārus daudzos Latvijas uzņēmumos, sieviešu atbalsta centros, labdarības pasākumos. krāsu, stila un make-up konsultante praktizē savā studijā: stilastudija.lv

Praktiska nodarbība: izmantot lakatus, šalles, aksesuārus vizuālai pārtapšanai
Dalībniecēm vēlams ņemt līdzi savus lakatiņus, šalles, pludmales lakatus, krelles u.c

Irina Sališa

www.sfiriss.lv

 

Make Up Atelier Paris Rīgā pasniedzēja, fināla Mrs. Universe 2009 vizāžiste, jauno izpildītāju konkursa New Wave Jūrmalā vizāžiste, Riga Fashion Week vizāžiste, trīskārtēja Baltijas valstu fantāzijas meikapa ar body-art elementiem čempione.

Body-Art meistarklase.

Zīmēšana uz ķermeņa, vīriešu un sieviešu figūras transformācija mākslas objektos. Par body-art tēmu var būt zīmējumi, fotogrāfijas, arhitektūra utt. Galvenais objekts - cilvēka ķermenis, bet saturs tiek atklāts, izmantojot neverbālo valodu, zīmējot uz ķermeņa noteiktas zīmēs, uzvelkot rotaslietas, pieņemot noteiktu pozu un žestu. (izmanto dekoratīvas kosmētikas pilno spektru)

Romāns Kaboško un Evija Blagaja

Specefektu un grima skola “COLEX". Specefektu, kino un teatrāla grima speciālisti, Romāns un Evija piedalās klipu, filmu un bērnu pasaku filmēšanā. Rīko savus art šovus

http://www.facebook.com/pages/COLEX

Specefektu meistarklase.

Cilvēka pārveidošana, izmantojot grimu, dažādos briesmoņos, vilkačos, vampīros, pasaku personāžos utt., kā arī dažādu ievainojumu, citu ādas neparastu izmaiņu un pilnīgā izskata pārveidošana.

(darbam izmanto – PRO produktus, lateksu, gumozi, ģipsi, plastisko vasku, asinis utt., kā arī dekoratīvas kosmētikas pilnu spektru)

Romualdas Požerskis

Romualdas Pozherskis - nopelniem bagāts Lietuvas kultūras darbinieks, Lietuvas fotogrāfu Savienības un Starptautiskās FIAP Federācijas dalībnieks.

Romualdas Pozherskis - nopelniem bagāts Lietuvas kultūras darbinieks, Lietuvas fotogrāfu Savienības un Starptautiskās FIAP Federācijas dalībnieks. 2004.gadā Romualdam Pozherskim piešķirtā Alfred Toefler prēmija par ieguldījumu Centrāleiropas un Rietumeiropas valstu kultūras mantojuma attīstību un saglabāšanu. 2005.gadā viņš tika apbalvots ar Bruņinieka krustu par nopelniem Lietuvas labā , un 2006.gadā – saņēma "Golden Cross of Merits", ko viņam pasniedza Polijas prezidents Lehs Kačiņskis. Kopš 1993.gada R. Pozherskis vada lekcijas par fotogrāfijas vēsturi un estētiku Kauņas universitātē.

R. Pozherska daiļrade liek skatītājiem citādi paskatīties uz cilvēku attiecībām. Cilvēks tajos paradīts reāls un harmonisks, galvenokārt tāpēc, ka viņš nav izvilkts no dzīves telpas. R. Pozherska darbi ir dokumentāli patiesi. Tos raksturo: precizitāte, labsirdīgā, dažkārt ironiskā, slēptā smaida sajuta, dzīves filozofijas dziļums. Viņu foto autentiskums bieži ir salīdzināms ar rakstnieka vārda precizitāti.

R. Pozherska darbi glabājās muzejos Francijā, Somijā, Zviedrijā, ASV un citās valstīs.

Gunārs Binde

Pasaules lieluma fotogrāfs. Latvijas fotomākslas klasiķis. Viens no pirmajiem padomju pēc kara periodā erotiskas fotogrāfijas meistariemsāka filmēt 50 gadu beigās, iedvesmots ar itāļu neoreālisma filmām.

Cilvēks, kurš veltīja savu dzīvi cilvēku dvēselēm. Viņš burvis skatās acīs, bet redz sirdi. Katra fotogrāfija ir veselā dzīve. Viņš rada dramatisko, satriecošo. Viņā raksturā ir izteikties ne domājot par sekām. Tajā pašā laikā viņa fotogrāfijas ir klusas un tajos ir garīgā telpa.

Gunārs Binde – vairāk nekā 30 personālo izstāžu autors Polijā, Ungārijā, Čehijā, Vācijā, Norvēģijā, Krievijā, Lietuvā, Igaunijā, Dānijā, Bulgārijā, Gruzijā, Ukrainā; vairāk nekā 200 grupu izstāžu dalībnieks, 30 balvu ieguvējs (starp tiem 2 Grand Prix un 4 zelta medaļas). Gunāra Bindes fotogrāfijas glabājās Francijas, Dānijas, Latvijas un citu valstu muzejos, arī privātajās kolekcijās visā pasaulē

Jelizaveta Jegorova

Zīmēšana aizrāva viņu jau bērnībā. Paralēli vidusskolai Jelizaveta Jegorova pabeidza arī mākslas skolu, kur apguva kompozīcijas, glezniecības un izmešana pamatus. Saņēma grafiska dizainera izglītību, studēja zīmēšanu glezniecību, kompozīciju, grafiku, ornamentālo kompozīciju, skulptūru, datorgrafiku utt.

Tagad nodarbojas ar glezniecību un vada dažādas nodarbības bērniem un pieaugušajiem.

 

Meistarklase bērniem (5-10 gadi): "Jaunrades un izglītojošo spēļu pasaule"

(pēc iepriekšēja pieraksta reģistrējoties festivālā pirmajā dienā)

Spēlējot bērns izzina pasauli, tas ir lielisks veids, kā viņam iedotu zināšanas un noderīgas prasmes. Mēs varam kļūt par burtiem vai horizontāliem un vertikāliem strīpiņām, spēlējot un tajā pašā laikā apgūstot materiālu. Nodarbību mērķis – spēļu laikā attīstītu bērnus lai viņi apgūstu jaunas prasmes un zināšanas. Mēs zīmēsim, veidosim, kustēsimies, spēlēsim teātri, fantazēsim un mācīsimies.

Pasākumi “Art Camp 2012” ietvaros

No 2012.gada 10.augusta  līdz 12.augustam foto festivāla "Art Camp 2012" ietvaros norisināsies  fotoizstāde "Pasaule bērna acīm", kas ir starptautiskā sociālā īsmetrāžas kino festivāla "Kailais Karalis" daļa. Šī izstāde nav tikai mēģinājums citādi paskatīties uz mūsu pasauli, ieraudzīt to no citas puses un atrast daudz interesanta, bet arī paskatīties uz sevi ar nesamaitāta bērna acīm. Šajā izstādē varēs aplūkot vairāk nekā 300 fotogrāfiju no 8 pasaules valstīm: Baltkrievijas, Lielbritānijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Ukrainas, ASV. Ar katru gadu izstāde apskatāmo darbu skaits pieaugs.

Festivāla dalībniekiem tiks organizēts festivāla "Kailais Karalis" 15 labākās filmu demonstrējums. Vēlāk nedēļas laikā tos varēs noskatīties visi Ventspils iedzīvotāji.Šīs filmas ieinteresēs gan pieaugušos, gan bērnus.

Foto festivāla laikā norisināsies fotokonkurss "Mans draugs" Lai piedalītos konkursā festivāla dalībniekiem būs jāiesniedz līdz 3 iespiestām fotogrāfijām formātā 30x40.

Savu fantāziju un prasmes fotogrāfi varēs izrādīt konkursā "Labākais paštaisīts fotoaparāts".

Foto festivāla ietvaros norisināsies arī konkurss "Labākā reportāža no "Art Camp 2012". Lai piedalītos pēc festivāla būs jānosūta 10 saistītās fotogrāfijas (līdz 31.08.12). 

 

Uzvarētāji saņems patīkamus pārsteigumus!

Foto festivāla «Art Camp 2012»  dalībnieku reģistrācija un izmitināšana sāksies 10. augustā (piektdiena) plkst. 12:00 Teātra namā “Jūras vārti”.

Trīs dienu laikā ieplānotas 15 lekcijas un radošās tikšanās ar fotogrāfijas meistariem, arī meistarklases meikapā un body-art, konkursi un vakara atpūtas programma pie jūras.

Festivāla noslēgums svētdien plkst. 15:00.

 

 

Saraksts

10.08 Piektdiena
12:00-13:00 Reģistrācija
13:00-14:00 Izmītināšana
14:00-15:00 Atklāšana
15:00-16:30 Meistardarbnīcas 1(3 paralēles)
16:30-17:10 Jaunumi no Nikon
17:10-17:30 Starpbrīdis
17:30-19:30 Kopējā lekcija 
19:30-21:30 Vakariņas un brīvais laiks
21:30-23:30 Festivāla "Kailais karalis" filmu noskatīšanās
23:30-05:00 Vakara programma klubā

11.08 Sestdiena
08:00-10:00 Brokastis un brīvais laiks
10:00-13:00 Kopējā lekcija
13:00-15:30 Pusdienas un brīvais laiks
15:30-16:00 Starpbrīdis
16:00-17:30 Meistardarbnīcas 2 (3 paralēles)
17:30-18:00 Starpbrīdis
18:00-19:30 Meistardarbnīcas 3 (3 paralēles)
19:30-21:30 Vakariņas un brīvais laiks
21:30-05:00 Vakara programma pie jūras

12.08 Svētdiena
05:00-08:00 Plenērs pie jūras
08:00-10:00 Brokastis un brīvais laiks
10:00 Viesnīcas atslēgu nodošana
10:00-11:30 Meistardarbnīcas 4 (3 paralēles)
11:30-12:00 Starpbrīdis
12:00-13:30 Meistardarbnīcas 5 (3 paralēles)
13:30-14:00 Noslēgums

Nedēļas laikā pēc foto festivāla visiem Ventspils iedzīvotājiem tiks organizēts festivāla "Kailais Karalis" filmu noskatīšanās.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Jauniem dalībniekiem jānostiprinās fotogrāfijā, tātad viņiem ir svarīgi satikties ar domubiedriem, redzēt meistarus un klasiķus. Galvenais – paplašināt savu redzesloku!"

Gunārs Binde

"Lai ar ko mēs nodarbotos savā dzīvē, tas noved pie pasaules izzināšanas un sevis paša apzināšanas šajā pasaulē. Fotogrāfija nav izņēmums. Katram ir sava personīgā pieredze, bet ir grūti novērtēt sasniegto un izvēlētā ceļu pareizību. Daži cilvēki, balstoties uz savu pieredzi, runā, citi klusē. Fotografē gan vieni, gan otri.

Art Camp - tā ir lieliska iespēja uzzināt citu cilvēku viedokli, atbrīvoties no savu radošo spēku sastinguma un iegūt pārliecību, ka mēs visi sekojam vienam un tam pašam mērķim neatkarīgi no ādas krasas, valodas un vecuma. Gudrie apgalvo, ka Dievam nav savas reliģijas. Festivālam Art Camp arī nav tādas reliģijas – mēs mīlam visus un katru kas izvēlējās iet šo ceļu."

Valts Kleins

“ .. Art Camp izauga līdz grandiozajam starptautiskajam pasākumam. Un pēc man pazīstamu cilvēku meistarības līmeņa, kurus es mācīju kā psihologs un kuri bija pirmajā Art Camp, es redzu kā cilvēki no nulles izauga līdz augsti profesionāliem fotogrāfiem. Pat fotogrāfi iesācēji domā par fotogrāfiju ļoti sarežģīti, ļoti interesanti, ļoti dziļi. Un tas, protams, ir apbrīnojami..”

Arturs Dombrovskis

 

"Art Camp nav vien tikai pasākums, Tas ir kā liels enerģijas kamols, kur jaunība un pieredzes trūkums ir cieši saistīti ar prasmi un gudrību.. Tā ir vieta kur notiek pieredzes, zināšanu, informāciju, enerģiju, iespaidu, diskusiju un emociju apmaiņa. Vieta, kur var atrast atbildes uz saviem jautājumiem, smelties iedvesmu kaut kam jaunam, atklāt sevi, iegūt jaunus draugus. Vieta, kur ikviens ir svarīga un neatņemama daļa no visa"

Ilona Pulkstene

 

"Katrs cilvēks vienmēr kaut ko meklē, un šī meklēšana notiek dažādos ātrumos. Dažreiz lēni. Reizēm ļoti ātri. Kad cilvēki pulcējas vienā lielā draudzīgā kompānijā, tas ļauj meklēt daudz ātrāk."

Nikolajs Šelušenkovs

 

"Vissvarīgākā fotogrāfa-ceļotāja īpašība ir spēt ziņot par to, ko esi redzējis un darīt to ne tikai no vizuālas puses, bet pat vairāk no garīgās puses. Ir svarīgi attēlot emocijas. Ja es redzēju, ja tas mani skara, tas nozīme, ka man ir jāziņo, jāparāda, jāieinteresē, jāaizrauj cilvēku. Man liekas, ka vissvarīgākais padoms šajā gadījumā būtu pēc iespējas vairāk praktizēties un censties redzēt, censties izteikt savu viedokli "

Aleksandrs Vovnijs

Ģenerālie partneri

 

 

Atbalsta

portret.lv laptop.lv   

         

 

Organizatoru kontakti (visiem jautājumiem)

Mob. (371) 28292249 (Ilona)
Mob. (371) 29414374 (Pavels)
Mob. (371) 26613515 (Nikolajs)
E-pasts: info@artcamp.lv

Autobusu kustības saraksts Rīga-Ventspils

Tiem, kuri paši brauc no Rīgas uz Ventspili saite uz web lapu 1188.lv

Akcija "Paņem sev ceļabiedru"

Ja jūs braucat festivālu ar automašīnu un jums ir brīva vieta vai, ja jūs vēlaties pievienoties kādam, kas brauc ar automašīnu, tad piedalieties akcijā.

Ventspils karte

Ir atzīmētas festivāla notikumu vietas. (procesā)